Płatność kartą przez internet – jak robią to Europejczycy

Płatność stroną przez internet – jak pracują to Europejczycy

Poradnik Klienta

Płatność stroną przez internet – kiedy składają to Europejczycy Płatność stroną przez internet zdecydowanie wygrywa! Payments Europe pokusiło się o doświadczenia europejskiego rynku płatności. W sukcesie tej oceny powstał ciekawy raport pokazujący, jakie zachowania konsumenckie wchodzą na targ sprzedaży online, z wpływem na płatności za zakupione nieruchomość. Oto jak według raportu wyglądają płatności za obroty i przesyłki w Europie.

Płatność stroną przez internet to przekładana forma płatności

Expresowa wysyłka
Expresowa wysyłka

Wspomniany raport noszący tytuł: „CARDS IN THE EVOLVING EUROPEAN PAYMENTS LANDSCAPE” powstał na podstawie informacji z Europejskiego Banku Centralnego (EBC) oraz reklam zarobionych przez Payments Europe. Pokrywał on światy europejskie, w aktualnym podobnie Polskę.

Według badań mapy są preferowaną formą płatności w Europie. Odbierają je także konsumenci, jak również handlowcy w pionie B2B. Pobieranie z kart wzrosło w układzie tych paru lat. Dodatkowo 87% europejskich klientów odczuwa się komfortowo płacąc kartą. Jak twierdzi Payments Europe krajobraz płatności w Europie ewoluuje. Chociaż nowi gracze wchodzą cały godzina na targ, toż wszak karty nadal dają ważniejszą wartość daną niż jakaś nowa droga płatności.
Płatność stroną przez internet – pomoce dla nabywcach i sprzedawców

Dziewięciu na dziesięciu klientów w Europie odczuwa się swobodnie, płacąc kartą. Minął czas, gdy zobowiązywało się więc z obawami utraty pieniędzy. 90% detalistów twierdzi, że pomoce z płatności kartą przewyższają wszelkie powiązane spośród owym kursy. Kupujący wymieniają następująca udogodnienia podczas płacenia kartą: wygoda (49%), szybkość (35%), ubezpieczenie transakcji (36%), akceptowanie płatności przez wielu sprzedawców (40%), i również cash back (35%).

Właściciele e-sklepów jako pierwsze zalety płatności umową w porównaniu spośród nowymi technologiami podają: płatność gwarantowana (53%), wzrost sprzedaży (44%) i wstęp do pełniejszej bazy klientów (38%).
Online i offline podobnie, a a inaczej

Wyjątkowo ładnym sensem było złożenie poszczególnych form płatności w dwóch kanałach sprzedaży. W pionie online i offline. Różnice można popatrzeć na poniższej grafice.
Płatność stroną przez internet – kiedy składają to Europejczycy
źródło: Raport CARDS IN THE EVOLVING EUROPEAN PAYMENTS LANDSCAPE

Może tu między innymi, że w online króluje płatność za usługą szybkich płatności (20%) i kart kredytowych (19%). Gotówka jest tylko 7% wszystkich płatności. W handlach stacjonarnych gotówka wyciąga z kartami (23% vs. 19%).

Jeśli spytamy o wybierane przez sprzedawców formy płatności, to karty są na podstawowej książce (53% wskazań). Następnie gotówka (41% wskazań), przelew bankowy (38% wskazań), szybkie płatności są właśnie na późniejszych pozycjach.

Jako ciekawostkę można pozwolić, że waluta jest zwyczajnie handlowa we Francji i Szwecji. W tychże krajach płatności kartą wybierane są przez 72% i 65% respondentów. Dla 61% sprzedawców ze wspomnianych państw, to najodpowiedniejsza forma ceny za zakupy. Europejscy detaliści poszukują i zaczynają innowacyjne technologii płatności. Zabiega o dobro użytkownika, jakie stanowi wymieniane jako trzeci najwyższy cel przy wyborze dostawcy płatności w zakładzie.
Płatności w Polsce z nowościami

Polscy sprzedawcy są dobrze określani przez Payments Europe, ponieważ chętnie biorą spośród bieżących technik. Polski rynek płatności i wydziela się, gdy chodzi o adopcję nowych rozwiązań. Na model 99,9% wszystkich terminali płatniczych w terenu może przyjmować płatności zbliżeniowe. Ponad 90% polskich detalistów zerka na umowy zbliżeniowe jak na kluczową korzyść powiązaną z płatnościami kartą. Jedynym rozwiązaniem dla współczesnego dynamizmu że funkcjonowań wówczas, że od początku lat 90. Polska jest gorąca dla marek spośród przyszłych branże Europy oraz świata. Kartą zapłacimy również zbyt zamówienie kuriera.
Bezpieczeństwo zakupów

Jeżeli chodzi o zabezpieczenie aktualne informacje działające płatności kartą wyglądają następująco:

Ponad 80% europejskich konsumentów uważa płatności stroną za bezpieczne.
Jeżeli chodzi o oszustwa powiązane z kartami, to trzech na czterech klientów jest rozsądnych tego, że mogą odebrać oni osobiste kapitały.
1/3 respondentów uważa, że płatność kartą zmniejsza możliwość oszustwa lub kradzieży
Detaliści we Francji (40%), we Włoszech (44%) także w Polsce (41%) uważają, że płatność stroną można doliczyć do najwygodniejszych metod rozliczania transakcji. Inaczej myślą detaliści w UK, gdzie wartość i czek najlepiej unikają możliwości pojawienia się oszustwa podczas transakcji (24%).

Jakie innowacji w perspektywy?

To jedynie cechę informacji z raportu. Widzą się w przed także reklamy dotyczące kosztów, jakie ponoszą detaliści podczas robienia operacji. Wszystek okres sprawdzany stanowi oraz rynek szybkich płatności, gdzie pojawiają się coraz to oryginalne rozwiązania również ruchy. Zaskakuje BLIK, jaki został ulubiony przez polaków z racji swojej prostoty także oferty. Przenosimy na dalsze atrakcyjne rozwiązania.

Sprawdź na śledzenie paczek

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments