Kino

Kino Karlino

Zachodniopomorskie

Czy warto oglądać złe i słabe filmy? Zapewne znakomita większość stałych bywalców kin, odpowie nie warto, bo strata czasu, i przede wszystkim pieniędzy (trzeba bowiem pamiętać, że bilety kinowe do najtańszych nie należą). A lecz istnieje tyle innych źródeł, dzięki jakim można stwierdzić wybrany film natomiast na dodatek tańszym kosztem.

Kino Połczyn-Zdrój

 

Pytanie, więc czy gdy nie są to jedne duże koszty, można to pozwolić sobie na oglądanie prostych i słabych filmów? Czy rzeczywiście możesz z pełnym przekonaniem powiedzieć istniejesz rzeczywiście znakomitym znawcą kina, że oglądanie złych filmów uwłacza twojej prace! Jeżeli planujesz, że tak, to znawcą zdecydowanie nie jesteś! Bierzesz się tylko za niego, a więc przecież różnica.

wejdź

Ostatnio, zwłaszcza w intrenecie nie sposób przeoczyć uwadze tych wszystkich odbiorców filmowych tworzących się za dobrych koneserów kina. Mają przecież niezawodnym sposobem w istocie krytyki, która niezwykle często tylko z marki ją wygląda, w rzeczywistości jest dopiero wiadrem pomyj i falą zasłużonego czyli nie hejtu. To działanie pseudo-filmowej krytyki w internecie nie zabrało się przecież znikąd. I tu bynajmniej nie chodzi o niczyje kompetencje filmoznawcze, lub nawet poziom inteligencji. Faktem jest właściwie podejście samego krytyka, czy recenzenta do tematu analizy oraz niezachwiana wiara we swoje głosy i opinie.

Kino Połczyn-Zdrój

Otóż, próbując naświetlić ten kluczowy problem można wejść do sądzie, że wynika on głównie z przesadnego krytycyzmu, i tenże dawany jest zazwyczaj faktem oglądania tylko tego, co należy do klasyki kina lub klasyką się wkrótce stanie, to znaczy wybitnych arcydzieł filmowych. W żadnym razie filmów przeciętnych lub daj złych – to jednak niczemu nie służy? Oraz w myśli wielu negatywnie działa na ukształtowanie gustu filmowego.

Kino Połczyn-Zdrój

A chociaż jest inaczej. Skoro tylko osoba wydająca opinię o filmie ogląda wszystko, więc co ciekawe, bardzo szybko zatraca się w przekonaniu, że wszystkie filmy należy oceniać według kryteriów arcydzieł. W ten możliwość można łatwo orzec, że średniej klasy film jest złem wcielonym. Zatem, aby oceniać filmy w jakiejś skali trzeba być dla tej skali pewne odniesienie. Im odpowiedniejszy krytyk czy recenzent, tym nic odniesień na jego sile, a tymże jedynym trafniejsze są jego opinię. Mogłoby się więc wydawać, że właśnie krytycy i recenzenci powinni oglądać wszystkie przeciętne złe filmy. Niech oni duszą się za nas! Przecież nie! Zwykły odbiorca, a często ten liczący się w internecie swoimi spostrzeżeniami na problem obejrzanego filmu nie powinien stronić z filmów przeciętnych, i nawet złych.
Czy zatem należy o oglądanie wszystkiego, co się,,nawinie”.

Rzecz oczywista nie! Chodzi raczej tu o takie czynienie z premedytacją, tzn. wprowadzenie zasady, że najpierw oglądasz film, który wedle wszelkiego prawdopodobieństwa jest słaby, a wtedy sięgasz po pięć domniemanych perełek kinowych. To służenie powinno odnieść dwa podstawowe skutki: po ważne będziesz mógł szczegółowo sprecyzować, dlaczego dany film jest nieudany, jakie błędy popełnili jego ojcowie, i po inne w ten możliwość z wszelką pewnością jeszcze bardzo uznasz te pięć filmów. Zaczniesz zwidzieć w nich daleko szybko zarówno plusy, a jeszcze i braki. Chociaż plusy powinny przeważyć. Oczywiście ważna tenże proces zestawić z ważeniem. Na dwóch szalkach stawiamy plusy i wtedy minusy, jaka spośród nich zdecyduje, taki osąd o filmie wydamy, lecz najpierw trzeba mieć zarówno minusami i plusami. Wtedy nie jest możliwe bez oglądania złych filmów, gdzie minusy niemal krzyczą do nas z ekranu.

Kino Połczyn-Zdrój

Mając tak rozwiniętą skalą porównawczą odbiorca filmowy zawiera się, iż są takie filmy, jakie nie zachwyciły go w taki postępowanie, jakby sam tego oczekiwał, lecz ich wartość artystyczna jest wysoka również żyć może przypadną do smaku innemu użytkownicy. Nie dość, że uzna ich kunszt, to przygotuję się w nim osobę, że najczęściej żaden osąd nie jest jedyny i ostateczny, więc odpowiedź na sprawdzanie czy warto oglądać złe i słabe filmy powinna zawierać – Warto! A jeżeli kwalifikujesz się swoimi pamięciami w internecie toż bierzesz taki obowiązek.

Kino Połczyn-Zdrój

Źródło artykułu Czy warto oglądać przeciętne i złe filmy?

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments